Kouluttajien esittelyt

Laura Haaranen, AVEKKI-kouluttaja

Martti Hakkarainen, autismikuntoutusohjaaja
Toimin autismin kirjon kuntoutusohjaajana Vaalijalan kuntayhtymän alueella tarjoten mm. konsultaatio- ja ohjauspalveluja autisminkirjon asiakkaille ja heidän lähiyhteisöilleen. Lisäksi toimin Savon alueen Alue-Aunena. Toimin myös autismin kirjon kouluttajana.

Anne Janhunen, sairaanhoitaja (AMK), ETK-kouluttaja
Toimin Vaalijalan kuntayhtymän ensiavun kouluttajana ja toivonkin, että jokaisella meillä olisi tarvittavat ensiaputaidot hätäensiavun antamiseksi. Olet tervetullut EA-koulutuksiin!

Janika Jäntti, ohjaaja, seksuaalineuvoja

Seppo Kakkonen, yhteisötyönohjaaja

Niko Kivimäki, AVEKKI-kouluttaja
"Jotta voi olla ihminen, täytyy olla joku, jolle olla ihminen". Minulla on etuoikeus olla todistamassa ihmettelyäsi ja oivalluksiasi. Sinussa on jo kaikki.

Heidi Laurila, kommunikaatio-ohjaaja

Outi Manunen, viittomakielen ja puhevammaisten tulkki

Marjo Miettinen, kommunikaatio-ohjaaja

Mimmi Nenonen, AVEKKI-kouluttaja

Mari Niinivirta, asiantuntijapalvelujen päällikkö, seksuaaliterapeutti (NACS)
Koulutukseltani olen kehitysvammaisten ohjaaja, kuntoutuksen ohjaaja (YAMK) ja seksuaaliterapeutti (NACS) sekä lisäksi minulla on ammatillisen opettajan pedagoginen pätevyys. Minulla on pitkä työkokemus erilaisista vammaisalan työtehtävistä ja olen toiminut päätoimisena vammaistyön ja kuntoutuksen opettajana ammattikorkeakoulussa. Koulutan seksuaalisuuteen, kuntoutukseen ja yhteisöjen vuorovaikutukseen liittyvistä teemoista.  

Markus Sundin, psykologi, psykoterapeutti

Marja Vilkki, kommunikaatio-ohjaaja

Nina Kallio, autismikuntoutusohjaaja
Toimin autismin kirjon kuntoutusohjaajana Vaalijalan kuntayhtymän alueella tarjoten mm. konsultaatio- ja ohjauspalveluja autisminkirjon asiakkaille ja heidän lähiyhteisöilleen. Lisäksi toimin Savon alueen Alue-Aunena. Toimin myös autismin kirjon kouluttajana.

Jamil Zidani, AVEKKI-kouluttaja
Minulle jokainen koulutus on mahdollisuus oivaltaa uutta, nähdä asioita laajemmin ja ymmärtää. Kouluttajana koen olevani matkalla, joka vie minua syvemmälle metsään, paikkoihin, joiden en tiennyt olevan olemassa. Kun tulee hyvä hetki, pysähdyn ja ihmettelen, ihastun taas uuteen maisemaan, ääneen ja tuoksuun.
Toivotan sinut tervetulleeksi koulutukseeni -yhdessä innostumaan, oppimaan ja oivaltamaan.

Yhteyshenkilöt

Niko Kivimäki

Vastaava kouluttaja

integratiivinen työnohjaaja (STOry)

Puh. 050 389 9489 niko.kivimaki@vaalijala.fi

Mari Niinivirta

Asiantuntijapalvelujen päällikkö, erityistason seksuaaliterapeutti (NACS)

Puh. 044 389 9654

mari.niinivirta@vaalijala.fi

Markus Sundin

Johtava psykologi, psykoterapeutti

Puh. 050 389 9260

markus.sundin@vaalijala.fi

Laura Haaranen

Kouluttaja

Puh. 050 389 9250

laura.haaranen@vaalijala.fi

Janika Jäntti

Ohjaaja, erityistason seksuaaliterapeutti (NACS)

Puh. 050 389 9357

janika.jantti@vaalijala.fi

Outi Manunen

Kommunikaatio-ohjaaja, viittomakielen ja puhevammaisten tulkki

Puh. 044 389 9741

outi.manunen@vaalijala.fi

Marjo Miettinen

Kommunikaatio-ohjaaja, puhevammaisten tulkki

Puh. 050 389 9390

marjo.miettinen@vaalijala.fi

Mimmi Nenonen

Kouluttaja

Puh. 050 389 9488

mimmi.nenonen@vaalijala.fi

Martti Hakkarainen

Autismikuntoutusohjaaja

Puh. 050 389 9247

martti.hakkarainen@vaalijala.fi

Anne Janhunen

Sairaanhoitaja (AMK), ETK-kouluttaja

Puh. 044 389 9628

anne.janhunen@vaalijala.fi

Seppo Kakkonen

Yhteisötyönohjaaja

Puh. 044 389 9609

seppo.kakkonen@vaalijala.fi

Nina Kallio

Autismikuntoutusohjaaja

Puh. 050 389 9361

nina.kallio@vaalijala.fi

Marja Vilkki

Kommunikaatio-ohjaaja, puhevammaisten tulkki

Puh. 044 389 9617

marja.vilkki@vaalijala.fi

Jamil Zidani

Kouluttaja

Puh. 044 389 9890

jamil.zidani@vaalijala.fi